Přejít na obsah

Pétillant Naturel

Šumivá vína
Pet–Nat (z fr. Pétillant-naturel, přírodně šumivé) šumivé víno vyrobené částečným primárním kvašením moštu v tanku (nebo sudu) a částečným kvašením v láhvi pod korunkovým uzávěrem. Na rozdíl od šampaňského je vynechané tzv. druhotné kvašení s přídavkem expedičního likéru. Tlak v láhvi je prakticky nepředvídatelný a otevírání takové láhve může být někdy dobrodružstvím.
Lehce šumivé víno typu Pet – nat je mnohem lehčí než tradičně vyrobená šumivá vína, alkohol je kolem 11%, nepřidávají se žádné kvasinky, cukr, alkohol atd.. Víno má velmi primární hroznový projev jak ve vůni, tak v chuti a je vyhledávané v gastronomii. Podobný typ vín se vyráběl pravděpodobně již v antickém Římě.
Riesling Pet-Nat
Šumivá vína
Šumivé víno vyrobené metodou Pétillant Naturel
Odrůda: Riesling
Ročník: 2019
Obsah alkoholu: 11,5 %
Obsah: 0,75l
Region: Thracká nížina
Vinařství: Tsarev Brosd

Hrozny pro víno byly sklizeny s obsahem cukru 19% v polovině září z vlastných vinic.
Víno fermentuje v malých 300 l nádobách při teplotě 14 -16 ° C. Při dosažení 35 g / l zbytkového cukru je uzavřeno v láhvi s pivními uzávěry, dokud nezkvasí a nezůstane s 10 g / l zbytkového cukru a 11,5 obj.% alkoholu při 12 g / l celkových kyselin! Víno zraje 4 měsíce na jemných kvasničných kalech.
Příjemná zlatá barva s jemnými odlesky starého zlata. jemná pěna s velmi dobrými, malými perlami a dlouhou hrou. Složitý nos s dominantními ovocnými akcenty jablka a kdoule, ale také ořechů, mechu a toastu s máslem. Šťavnaté, kulaté tělo, husté a mastné s velmi atraktivní ovocnou svěžestí v závěru a elegantními tóny toastu s máslem na konci chuti.
Tento produkt není k dispozici.
Množstevní sleva k dispozici Množstevní sleva k dispozici
349Kč(vč. DPH)
Přidat
Návrat na obsah